HAKKIMIZDA

Moving Image

Neden Eltek

İşletmemiz Eltek Mühendislik 2000’li yılların başında aydınlatma elektrifikasyonu, proje ve taahhüt işleri yapmaktaydı. Bu yıllardaki ekonomik krizden bizler de her ticari sektör işletmecisi gibi nasibimize düşen payı aldık.
Namazlarımızı kıldığımız camilerimizdeki ısıtma sisteminin yanlış olduğunu bu uygulamanın ıslah edilmesi gerektiğini fark ettik. Zira camiilerimizde iç mekanın hacim olarak büyüklüğü zemin ve kubbe arasının yüksekliğinin fazla olması sebebiyle mimari gözlemle bu boş alanın ısıtılmasının hayli zamana ihtiyaç olduğunu göstermiştir.
Kısa zaman dilimi içerisindeki namazlarımızın edası sırasında cami içi ortamı ısıtılmadığı gibi cemaatimiz de soğuk ortamda ibadetini yerine getirmeye çalışmaktaydı. Cemaatin ısıtılması için yaklaşık 10 saat gibi zaman dilimine ihtiyaç gerekiyordu. Bu da mümkün olmadığından cemaatin ısıtılması amacıyla boş yere harcanan enerjinin ekonomik karşılığı ödenen paranın heba edilmesiydi.Bu çözülmesi gereken sorunun giderilmesi için düşünmeye ve alternatif çözümler üretmeye projeler hazırlamaya yönelik çalışmalar başlattık. Kimsenin çözüm için cami yerine cemaatin namazlarını kılmaları sırasında ısıtılması gibi kısa zaman dilimi içerisinde elle tutulur kıymete değer ısıtma projesi bulunmamaktaydı. Bulunulan ortam havasının ısıtılması yerine bireyin yani insanın ısıtılmasının gerekliliğini düşünerek denemeler yaptık. Sonrasında namaz kılınan zeminin ısıtılmasıyla bu problemi çözebileceğimizi gördük Pilot uygulamalarımızla Türkiye genelinde ve yurtdışında camilerin halı altlarından elektrikle ısıtılmalarının hem ekonomikliğini hem de pratikliğini fark ettik. Ayrıca cemaatin memnuniyetini de görünce en doğru ısıtmanın bu olduğuna karar verdik. Zira insanoğlunun ayağı ısınınca vücudunun üşümediğini deneyle gözlemledik. Bugüne kadar Osmanlı eseri camilerimiz dahil olmak üzere yaklaşık 8000’i aşkın camimizde yapmış bulunduğumuz montaj ve uygulamadan kaynaklı hiçbir şikayet almadık. Halen ELTEK MÜHENDİSLİK olarak yurtiçi ve yurtdışında bulunan camilerimize aynı ciddeyet, sorumluluk ve titizlikle hizmetlerimize devam etmekteyiz. Turan AKDEMİR
MİSYONUMUZ Saygı ve dürüstlük çerçevesinde müşterilerimizin taleplerini en güzel şekliyle en hızlı yerine getirebilmek. Müşteri ihtiyaçlarını etkin, kaliteli çözümlerle karşılamak ve oluşturduğumuz değeri istikrarlı bir biçimde arttırmak. Çalışanlarımızı işlerinde en yüksek performansı gösterebilmeleri için teşvik etmek. Hizmet kalitemizi uluslar arası standartlara ulaştırmaktadır.
VİZYONUMUZ Üretimde çağdaşlık kalitede öncülük ve güvenirlik konumunu sürdürerek çevresine ve topluma duyarlı, bilime açık, sürekli daha iyisi ve kalitelisini nasıl üretebiliriz hizmet anlayışıyla müşteri memnuniyetini öncelikle ön planda tutan ELTEK MÜHENDİSLİK bu çalışma prensibiyle sektörde tercih edilen tek firma özelliğini kazanmıştır.